umowa deweloperska

Dlaczego warto zatrudnić prawnika przed podpisaniem umowy z deweloperem?

Podpisywanie umowy deweloperskiej powinno zostać poprzedzone wieloma działaniami zwiększającymi korzyści dla klienta. Uzyskanie niskiej ceny to najważniejszy czynnik determinujący wybór, ale wziąć należy pod uwagę inne aspekty. Niska cena połączona z profesjonalną pomocą prawną zaowocuje dodatkowymi profitami. Indywidualne porady prawne oraz analiza umów deweloperskich to nieoceniona pomoc przed złożeniem podpisu na dokumencie.

Sprawdzanie umów deweloperskich przez specjalistę przyniesie wiele korzyści dla potencjalnego nabywcy nieruchomości. Pierwszym niepodważalnym atutem współpracy z radcą prawnym czy biurem prawnym, jest oszczędność. Dobry prawoznawca potrafi podczas współpracy zyskać od kilku tysięcy do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wiedza wniesiona przez eksperta jest także nieocenionym kapitałem. Pomoże ona uniknąć kruczków prawnych, dodatkowych kosztów oraz zaoszczędzi czas. Analiza skomplikowanych umów zajmuje przeciętnemu człowiekowi nie tylko godziny, ale także dni. Prawnik samodzielnie przeanalizuje zapisu umowy i w odrębnym spotkaniu przedstawi wszystkie dogodne opcje.

Drugim atutem specjalisty jest wiedza i analiza porównawcza. Ekspert w dziedzinie prawa pośredniczył w setkach transakcji. Jego wiedza nie dotyczy tylko walorów prawnych, ale także ofert rynkowych. Kancelaria prawna posiada wiele informacji na temat konkurencyjnych firm i może przedstawić korzystniejszą ofertę swojemu klientowi, co znów sprowadza się do oszczędności.

Trzecim czynnikiem, który ma ogromne znaczenie podczas zwierania wszelkich umów, jest ryzyko. Fachowa obsługa zapewniona przez doświadczonego prawnika określa skalę ryzyka i pozwala je zminimalizować. Doświadczony pracownik biura prawnego ma także rozeznanie wśród panujących opinii na temat kontrahenta. Informacje zdobyte na drodze doświadczenia zawodowego pozwolą na analizę dewelopera. Zatrudniony ekspert przedstawi wszystkie wady i zalety wcześniejszej współpracy. Co może przekazać na temat dewelopera prawnik? Odpowiedzi są bardzo proste. Terminowość wykonania prac, wiedza na temat reklamacji, kruczki prawne zawarte w umowach, narzucanie dodatkowych niepotrzebnych kosztów czy po prostu respektowanie zapisów umowy. Sprawdzanie umów deweloperskich to nie tylko zapisy, ale także wiedza na temat samego dewelopera, która może ustrzec potencjalnego klienta przed tygodniami, a nawet miesiącami walki o swoje prawa.

Czwartym istotnym czynnikiem, kiedy analiza prawna umów deweloperskich staje się niemal koniecznością to proces ich zawierania. Doświadczona kancelaria przedstawi klientowi najdogodniejsze warunki finansowe oraz krok po kroku przedstawi czynności, które są niezbędne do sfinalizowania transakcji. Zawiłości takie jak umowa przedwstępna, umowa przenosząca własność, umowa kredytowa, cesja umowy deweloperskiej czy oświadczenie o odstąpieniu od umowy deweloperskiej to wiele skomplikowanych procesów. W każdym z nich czyha na klienta wiele niezrozumiałych zapisów, barier, które może stawiać deweloper, a także zawiłości językowych trudnych do zrozumienia dla przeciętnego człowieka.

Umowa z deweloperem wiąże się z olbrzymią odpowiedzialnością finansową i prawną. Klienci w wielu wypadkach pozostawieni byli samym sobie z wadliwymi nieruchomościami dzięki sprytnie skonstruowanym umowom przez deweloperów. Niestety, ale wiązało się to z zatrudnieniem eksperta od prawa w celu prowadzenia wieloletnich spraw sądowych. Wniosek jest jeden, należy zapobiegać, a nie leczyć skutki.