Dziś króluje dąb! A Ty, jakie panele podłogowe wybierasz?

Panele podłogowe to całkiem udany zamiennik drogich drewnianych podłóg. Choć z pewnością nie reprezentują tak wysokich parametrów jak deski z najlepszych gatunków drewna, dzięki innowacyjnym technikom produkcyjnym powoli się do nich zbliżają.
Do wyboru mamy szeroki wachlarz paneli podłogowych, w różnych przedziałach cenowych. Panel podłogowy poniżej 30 zł z pewnością nie posłuży nam na długie lata. Jest dość cienki, o niskim stopniu trwałości i pokryty słabszej jakości okleiną. Cóż, na jakiś czas pewnie wystarczy, ale czy na takim efekcie nam zależy? Z pewnością nie!
Jeśli wybierać, to z głową i perspektywicznie. Lepiej zainwestować w solidny materiał, by eksploatować go przez lata. Drewniany parkiet, póki co może być poza naszym zasięgiem, ale na rynku dostępnych jest już tak wiele doskonałej jakości paneli podłogowych, że na pewno znajdziemy coś w przystępnej cenie. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się panele z bezklejowym systemem połączeń. Prosta instalacja, wysoka jakość to coś co w pełni nam odpowiada, jeśli samodzielnie postanowimy położyć panele. Specjalne podkłady wyciszające, zmniejszają hałas – stukot podczas chodzenia (to jeden z minusów paneli podłogowych).
Zaletą są natomiast wysokiej jakości laminaty, które idealnie imitują różne gatunki drewna: mnóstwo odmian dębu, orzecha, akacji itp. Większość paneli posiada nawet elegancką, matową, chropowatą strukturę deski drewnianej (nieregularne heblowanie), co czyni ten produkt jeszcze bardziej autentycznym. Klasa ścieralności AC4 jest już naprawdę w porządku, do tego 25 lat gwarancji produktu świadczy o wysokiej jakości paneli. Ceny od 50 zł do 80 zł to przedział, w którym na pewno wybierzemy trwały i porządny model. Wiele osób ceni sobie dodatkowo element V-fugi, co nadaje panelom podobieństwo do naturalnych, eleganckich desek drewnianych.