Mieszkanie gotowe czy mieszkanie do remontu?

osiedle_nowy_portStarając się odpowiedzieć na pytanie zawarte w temacie, czy chętniej i częściej kupowane są dziś mieszkania do remontu czy mieszkania gotowe do wprowadzenia się od zaraz np. http://nowy-port.pl/osiedle-opis.html warto na wstępie, choć w kilku słowach wymienić różnice, między tymi dwoma typami mieszkań. Mieszkania do remontu, są to mieszkania (nie rudery), które wymagają odświeżeni, odmalowania, ewentualnie położenia nowych podłóg, czy płytek w łazience, bądź kuchni.

Gotowe mieszkania zaś są urządzone w pełni, często umeblowane, więc o remoncie w takim mieszkaniu przez kilka pierwszych lat nawet nie musimy myśleć. Są na świecie zwolennicy zarówno gotowych mieszkań jak i takich, które są do remontu. Dlaczego? Jedni, wolą kupić mieszkanie taniej, do remontu a moc samemu je urządzić, według siebie, dostosować je do swoich potrzeb, są jednak i tacy, którzy dostają przysłowiowego zawrotu głowy na samą myśl o remoncie, brudzie i zmarnowanym na remont czasie, wolą więc wydać więcej pieniędzy na mieszkanie, ale kupić taki lokal, który jest w pełni wyposażony, urządzony i wystarczy tylko nieść do niego walizki i zacząć mieszkać, nie martwiąc się przez kilka najbliższych lat o remont chociażby jednego pomieszczenia z mieszkania. Gotowe mieszkania są najchętniej kupowane, ponad 90% osób, czy kupujących mieszkanie za gotówkę, czy na kredyt wolą wydać więcej a kupić gotowe mieszkanie, urządzone i wyposażone.

Jak w każdej dziedzinie życia, tak więc i tutaj zdania są podzielone, jednak zdecydowana większość, zarówno osoby młode jak i starsze, pracujące, nie pracujące, uczące się wolą kupić bądź wynajmować gotowe mieszkania, w których nie będą musieli przez najbliższych kilka lat przeprowadzać żadnych, nawet najmniejszych remontów – no chyba, że będą chcieli, a nie z konieczności. Jeśli więc szukacie w biurach nieruchomości mieszkania dla siebie, znajdziecie oferty zarówno mieszkań do remontów jak i gotowych mieszkań. Jeśli nie chcecie kupować bądź wynajmować mieszkania przez pośrednika, możecie szukać ogłoszeń dotyczących sprzedaży bądź wynajmu mieszkania w sieci – od osób prywatnych. Jeśli chcecie znaleźć w sieci ogłoszenia dotyczące sprzedaży bądź najmu mieszkań, wystarczy, że wpiszecie w wyszukiwarkę: gotowe mieszkania sprzedaż, gotowe mieszkania wynajem, mieszkania do remontu sprzedaż, sprzedaż mieszkań gotowych, mieszkania w pełni wyposażone, mieszkania do kapitalnego remontu, mieszkania do odświeżenia – w zależności od tego, czego szukacie, by móc przeglądać dziesiątki a nawet setki ogłoszeń. Możecie mieć pewność, że znajdziecie dziesiątki, a nawet setki mieszkań spośród których na pewno wybierzecie jedno, odpowiednie dla siebie, bądź siebie i całej swojej rodziny. Jeśli chcecie wynajmować wyposażone, gotowe do wprowadzenia od zaraz mieszkanie, musicie liczyć się z tym, że będzie to nieco droższe mieszkanie, czynsz za nie będzie nieco wyższy, jeśli jednak chcecie znaleźć mieszkanie do remontu, możecie dogadać się z właścicielem. Może obniży wam czynsz, w zamian za remont, który przeprowadzicie w mieszkaniu, albo w ogóle obniży wam koszty czynszu z samego faktu iż mieszkanie jest do remontu – to już kwestia dogadania się, spisania odpowiedniej umowy najmu.