Szklana architektura wnętrz – najciekawsze projekty

Obecnie szkło spełnia nie tylko funkcje czysto pragmatyczne. Od jakiegoś czasu może funkcjonować dodatkowo jako niezbędny czynnik strukturalny i aranżacyjny.

Wykorzystanie szklanych struktur w wewnętrznych oraz elewacyjnych fragmentach projektu architektonicznego domu czy innego obiektu, nadaje im finezji i przestrzenności. Są one wyjątkowo oryginalnym rozwiązaniem, szczególnie w niewielkich pomieszczeniach, w których walka o kolejny m2 przestrzeni użytkowej jest bardzo ważne. W dekoracji wnętrza używa się dzisiaj zabudowę ze szkła hartowanego.

Z reguły spotykane są drzwi szklane. Jednakże coraz nagminniej korzysta się z takich projektów, jakszklane ściany działowe bądź panele szklane. Oryginalnie i ładnie wyglądają bezpieczne balustrady szklane Wrocław czytaj więcej. Zaradność twórców konstrukcji ze szkła hartowanego nie ma umiaru. Oglądając wnętrza, w których wdrożono przeróżne projekty ze szkła, możemy się przekonywać, jak fascynujące rezultaty można osiągnąć.

Jeżeli sądzisz, że zabudowy szklane najlepiej prezentują się wyłącznie w współczesnych i bardzo minimalistycznych mieszkaniach, należy się przekonać, że to nic bardziej błędnego. Nie od teraz wiadomo, że współczesna aranżacja wnętrz szczególnie lubi w projektach korzystać z fuzji. Zazwyczaj stosuje skromne elementy np. szkło hartowane z pomysłowymi i dekoracyjnymi formami. Szkło jest bardzo ciekawym kontrapunktem we mieszkaniach tradycyjnych. Szklane ściany są detalem niecałkowitych podziałów powierzchni, dzięki którym we miejscach ponurych są specjalną możliwością doświetlenia pomieszczenia.

Znaczącą sprawą w takich miejscach jest światło dzienne. Ścianki działowe w takim wypadku doskonale pełnią swoją rolę. To dodatkowo znakomity designerski motyw. Zarówno drzwi szklane jak i ścianki szklane, panele kuchenne są laminowane. Użytkowane są przy ich produkowaniu różne koncepcje dekorowania. Szkło laminowane, grawerowanie, lakierowanie i wydruk na szkle czy fotopiaskowanie to jedynie niektóre elementy ozdabiania szkła.